INTERFON

Moderator: iags2003

INTERFON

Mesajde avr1923 » 29 Mai 2014 12:58

Trebuie montat de urgenta un interfon la scara, sper sa ne mobilizam toti si sa reusim. In data de 28.05.2014 s-a spart un apartament in bloc, trebuie sa ne miscam rapid pentru a evita intr-o anumita proportie un nou incident pe viitor.
avr1923

Re: INTERFON

Mesajde valivarona » 31 Mai 2014 06:45

parerea mea este ca trebuie montate interfoane la toate blocurile, sper sa ne mobilizam cumva si banuiesc ca am putea scoate un pret mai bun daca negociem pentru toate blocurile.
valivarona
Site Admin

Mesajde cristian.sabadac » 31 Mai 2014 16:58

Parerea mea legata de interfon nu mi se pare chiar asa de forta majora atata timp cat exista cheie de la usa de la scara si se poate inchide.
Exista o gramada de probleme in complexul asta de blocuri care implica costuri ....unele chiar aiurea, canalizarea este un subiect care parerea mea este cel mai important care dupa parerea mea a fost facuta din constructie extraordinar de prost, o canalizare gandita poate pentru niste vile nu pentru un ansamblu de blocuri, poate chiar si subdimensionata, de pompele de la intrare nu mai vorbesc care se strica de la orice s-au asa se spune, iar in ziua de azi exista pompe care toaca si ''crengi'' .
Sincer eu nu cred ca lumea este atat de inconstienta legat de aruncatul in toaleta a diverselor de obiecte, dar nici pompele nu au voie sa se strice s-au canalizarea sa se infunde la fiecare canal de la scarile blocurilor de la servetele.
Alta problema in cazul meu este apa care se duce sub bloc iar placa de beton trage si apar diverse probleme in casa mucegai, apa din parcari pentru ca nu exista macar un canal de scurgere o rigola etc............ apa din fata complexului care se strange si daca arunci 3 galeti de apa, pentru mine astea sunt probleme majore de rezolvat s-au macar o parte din ele.
Cand se vor termina constructiile aici la toate blocuriile, ce vor fi construite si se vor ocupa toate apartamentele atunci ...............presiunea apei, canalul etc vor fi la pamant.

Cu stima,
Sabadac Cristian bl 2 ap 5
cristian.sabadac

Mesajde avr1923 » 03 Iun 2014 18:38

Dupa parerea mea, prima gresala este ca s-au montat doar doua pompe, tinand cont ca vor fi 11 blocuri si 8 case. 2 pompe se monteaza de obicei la o vila mai mare, de aici trageti si voi concluziile. Totul se poate rezolva cu recunoasterea greselii, cu un proiect mai bun si fara gogosi vandute la cine sta sa plece urechea, pt ca sunt multi care nu realizeaza cat de ineficienta si slaba este canalizarea facuta, prefera sa dea vina pe un bat de urechi, nu ca nu ar fi si acela o problema. In fine daca o sa cante lumea in struna si o sa ii pupe undeva pe toti "smecherii din cartier" o sa tragem la fel si peste 10 ani. Subiectul se stie si este un topic separat pentru asta. Incep sa regret ca am ales un cartier atat de prost facut...
avr1923

Înapoi la Bloc 4